Site Loader

Na Dzień Mamy 2021 (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-dla-mamy) niech każda osoba pamięta o tym, aby kupić wyjątkowy prezent. Niekoniecznie trzeba silić się na coś drogiego. Wystarczy drobny gest, który w oczach matki będzie wart więcej niż jakiekolwiek pieniądze świata. Nawet dobra książka będzie dobrym prezentem. Może w środku warto postarać się o jakąś ciekawą dedykację dla bliskiej osoby? Mama na pewno będzie wzruszona.

“Dylemat”

Livia – główna bohaterka – bardzo starannie przygotowuje się do przyjęcia z okazji swoich 40 urodzin. Cieszy się, że okrągłe urodziny będzie mogła obchodzić w gronie najbliższych sobie osób. W tym męża z którym jest od wielu lat – Adamem. To przez niego pokłóciła się z rodzicami i nie może się z nimi dogadać już od wielu lat. Livia nie żałuje, że związała się z Adamem – w szczególności, że doczekała się z nim dwójki wspaniałych dzieci. Tylko, że Livia chciałaby jeszcze pogodzić się z rodzicami – dopóki jest na to czas. Dlatego i swoich rodziców zaprosiła na przyjęcie. Na zabawie nie zabraknie też syna Livii. Nie będzie jedynie Marine – córki Adama i Livii. Dziewczyna studiuje daleko od domu i powrót na chwilę mijał się z celem. Bohaterka żałuje, ale postanawia wykorzystać tą okazję do tego, aby wyznać mężowi pewną tajemnicę, która związana jest właśnie z Marine. Adam chce zrobić żonie niespodziankę. Marine ma pojawić się podczas przyjęcia, aby sprawić radość matce. W trakcie trwania przyjęcia Adam dowiaduje się, że samolot córki uległ katastrofie. Nic nie wiadomo o ofiarach. Adam ma dylemat – nie wie, czy z miejsca poinformować ją o tym, co się wydarzyło. Nie chce burzyć jej szczęścia i radości, które aż promieniuje z twarzy jubilatki.

“Kształt serca”

Amaia Salazar to główna bohaterka, która od zawsze wiedziała, że chce poświęcić się pracy w policji. Dlatego też już w wieku 25 lat zajmuje bardzo wysokie stanowisko. Na tym młoda kobieta nie ma zamiaru poprzestać, dlatego udaje się na specjalne szkolenie. Jednym z zadań, jakie otrzymują uczestnicy szkolenia jest rozpracowanie profilu mordercy, który atakuje zawsze wtedy, kiedy spodziewane jest nadejście fali żywiołu. Jego ofiary to zawsze członkowie jakiejś rodziny. Policja spodziewa się, że tym razem morderca uderzy w Nowym Orleanie, ponieważ teraz tam przepowiadany jest kataklizm. Amaia i inny uczestnicy jadą tam, aby móc rozpracować mordercę. Na miejscu nie przyjdzie kobiecie mierzyć się tylko z mordercą, ale również z własnymi, osobistymi problemami, które powracają do niej jak najgorszy koszmar.

 

Oleksy